Youtube Kanalı Analizi

Youtube kanalı analizi nedir,neler yapar,videolarınızı daha çok izlemek için ne yapmalısınız ?

YouTube analiz verilerinizi eyleme geçirilebilir tavsiyelere dönüştürün. YouTube kanalınızın rakamlarından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi görün ve kitlenizi daha hızlı büyütün.

Bir Youtuber yaratıcı, bazen stratejik bazende veri odaklı bir strateji geliştirmelidir.Bununla birlikte, YouTube'da başarılı olmak istiyorsanız ve sayılar tam olarak size uygun değilse, YouTube analiz aracı sizin için tüm ağır işi yapar.

Trendleri takip ediyor, trend olan videoları saatlerce izliyor ve gözlerinizi açık tutuyor olabilirsiniz. Ancak gerçek şu ki, kanalınızın YouTube ölçümleri size ait olmalı ve tüm YouTube yolculuğunuz boyunca size rehberlik etmelidir.

YouTube Studio kontrol panelinizin altında, sol kenar çubuğunun hemen altında bulunan YouTube Analytics, kanalınız ve popülerliğiniz hakkındaki gerçeklerin ortaya çıktığı araçtır. Başarılı, görsel olarak çekici bir şekilde başarılı olmak için ihtiyacınız olan tüm verileri ele alın.YouTube analizlerine mobil cihazınızdan bile erişebilirsiniz. YouTube size ihtiyacınız olan tüm verileri gösterir, ancak bunları analiz etmesi ve kanalınız için uygulanabilir tavsiyelere dönüştürmesi gereken kişi sizsiniz. 

Peki YouTube Analytics veya Analizi Nedir ve Hangi Ölçümleri İzleyebilirsiniz?

Google'ın iyi yaptığı bir şey varsa, o da veri toplamadır. YouTube, Google'ın web monarşisinin bir parçası olduğu için, kanal ölçümlerinizin doğru olduğundan emin olabilirsiniz.

YouTube analizi, veri toplamaya dayanır. İçerik oluşturucular bu verileri başarıları, başarısızlıkları, iyi yaptıkları ve daha iyi önleyebilecekleri şeyleri izlemek için kullanabilir. Mükemmel videolar oluşturmak (bu arada mükemmel de çok öznel olabilir), kitlenizin dikkatini çekmek ve viral olmak için yeterli değildir. Görüntüleyenlerinizin neyi sevdiğini ve ne istediğini görmek için YouTube kanal metriklerinize göz atmanız gerekir.

YouTube analizini, bir içerik oluşturucu ve hayranları arasında bir çift terapisi olarak düşünün.Bir içerik oluşturucusunuz ve kendinizi ifade etmek için veya işinizi tanıtmanın kolay bir yolu olarak YouTube'u kullanıyor olabilirsiniz. Ve tamamen sorun değil, ancak YouTube Analytics'i nasıl kontrol edeceğinizi ihmal etmek veya hiç bilmemek yalnızca zaman kaybına ve hayal kırıklığına yol açacaktır.

Kanalınızın ölçümlerini kontrol ederek ve başarıları ve başarısızlıkları takip ederek başlayın. Deneyin, test edin, deneyin, başarısız olun ve sonra başarılı olmamak için hiçbir nedeniniz kalmaz.

Sayıların ve istatistiksel jargonun sizi korkutmasına izin vermeyin. Onları anlamaya çalışın. Yinelenen kalıpları arayın, verilerin sizinle konuşmasına izin verin ve eğlenin!

Ayrıca Teknova yazılım olarak videolarınızın performansını arttırma,geri dönüşümler sağlama,hedef kitlenizi büyütme noktasında Youtube seo analizi yaparak sizlere daha başarılı sonuçlar elde etmeye imkan tanımaktayız.Teknova yazılım youtube analizi konusunda size stratejik bir yol izlemeniz adına çözümler sunar.