Neden Web Sitesi Açmalıyız?

web sitesi açmak,avantajları,ne işe yarar ,avantajları

Web sitesi ;dijital dünyanın yaygın olduğu günümüzde yeni nesil iletişim aracı olarak İnternette kendinizi en iyi ifade edebilen sizi temsil eden etkili bir araçtır.Akıllı mobil cihazların artışıyla birlikte internet kullanımı bir hayli artmıştır.Bugun birçok kurumsal firma internet sitesiyle müşteri kitlesini arttırmıştır. İletişim kurmaktan alışveriş yapmaya kitap okumaktan araştırmaya kadar birçok işin internet üzerinden yapılması büyük kolaylıklar sağladığı için insanların birincil seçeneği internet dünyası olmuştur. Fiziki hayattan çok daha fazla insana ve hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacak bir web sitesinin olması sizin için avantajlı olacaktır.

 

Web Sitesi Açmak

Çok düşük maliyetlere daha çok insana ulaşmak için reklamınızı yapmak istemez misiniz ?Bugün bir el broşürü bile maliyetli bir iş ve kaç tane basarsanız o kadar çok kişiye ulaşırsınız.Basıldıktan sonra içeriğini değiştirme gibi şansınız bile yok.Ama kendinize ait bir web sitenizin olması bunların hepsine imkan tanıyarak daha etkili bir reklam yapılmasını sağlayacaktır.

Kendinizi ifade ediş şekliniz tamamen sizin elinizde ve sürekli güncelleme yaparak etkileşim oranının artmasını sağlayabilirsiniz.Web sitesi size ve firmanıza prestij ve imaj kazandırır.

Yeri gelince sosyal medya uygulamalarındaki hesaplardan bile daha güvenilir bir hava katar.İnternet dünyasında var olabilmenin en iyi yolu bir web sitesine sahip olmaktır.Müşterinizle kolayca iletişime geçerek kuracağınız forum köşesiyle geri bildirimler alabilirsiniz.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

  • Markalaşmanıza yardımcı olur.
  • Markanızı daha çok insana duyurma şansı verir.
  • Prestij kazanmanızı sağlar.
  • İnternet dünyasında güven kazanırsınız.
  • İnsanlarla kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlar.
  • Az maliyetler harcayarak daha çok kitleye reklam verebilirsiniz.

 

 Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların yada hedef kitlenin size rahatça ulaşması için alan adınızın sitedeki içeriklerle uyumlu olması çok önemlidir. Uzun anlaşılmayan karmaşık bir alan adı ulaşabilirliğinizi azaltır.Örneğin Teknova yazılım için teknovayazilim.com gibi basit anlaşılır bir alan adı kullanmak avantajlı olacaktır.

Bazı durumlarda alanadı seçerken internette aratılan anahtar kelime kullanarak satın alınan alan adları olsa da bu durum kullanıcıların sizi ulaşması açısından o kadar da önemli değildir.Bunun yerine marka imajı olan bir isim seçmek hem Google hemde hedef kitleniz için ilgi çekici hale gelir ve kaliteli görünmesini sağlar. 

Web sitenizin tasarımı noktasında görsel sadelikten yana hareket etmek her zaman etkili olacaktır.Kullanıcıların sitede dolaşırken kafasını karıştıran gözü yoran ayrıntılara yer verilmemesi gerekir.Doğru bilgiye kolayca ulaşılması önemlidir. Dolayısıyla web sitenizin kolay sade bir tasarım tercih etmek her zaman sizin avantajlı hale gelmenizi sağlayacaktır.Web sitenizde kendinizi net ifade etmeniz sizin dijital kimliğiniz açısından önemlidir.Yanlış veya eksik bir ifade bu imaja zarar verebilir.

 

Nasıl Web Sitesi Kurarım?

Birçok web sitesi yapan şirket bulunmaktadır.Burada sıfırdan geliştirilen orijinal bir web site tasarlayan şirket olarak Teknova Yazılım bulunmaktadır.Kurulan web sitenizin Google da yükselmesini üst sıralarda olmasını sağlamak için seo uyumlu özgün ve kaliteli içerikler yüklemelisiniz. Geliştirdiğimiz web siteleri sıralamalarda yukarılara yükselmek için tüm kriterlere uyumlu şekilde yapılmaktadır.

Yorum Yap


2 Yorum

TY

Louise Armero

September 23, 2012 at 12:00 am

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

CEVAP:

TY

Teknova Yazılım

September 23, 2012 at 12:00 am

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.